Region Jnkpings ln Region Plus
plus.rjl.se för vårdpersonal, samverkanspartners m.fl.

Arbetsgrupp Hantering av cytostatiska

Folkhälsa och sjukvård

Lars Abrahamsson 
(sammankallande)
lars.abrahamsson@rjl.se

 

Arbetsmiljöenheten

Inga-Lill Andersson Hjelm
inga-lill.a.andersson.hjelm@rjl.se

Apoteket Ryhov, Jönköping

Ida Ekh
ida.ekh@rjl.se

Kirurgmottagningen, Eksjö

Gunnar Svensson
gunnar.svensson@rjl.se

Kirurgmottagningen, Värnamo

Britt-Marie Larsson
britt-marie.larsson@rjl.se

Smittskydd och vårdhygien

Gunhild Rensfeldt
gunhild.rensfeldt@rjl.se

Onkologkliniken
Länssjukhuset Ryhov

Jeanette Palm
jeanette.palm@rjl.se

Linda Jakobsson
linda.jakobsson@rjl.se

Madelene Strömbom
madelene.strombom@rjl.se

 

 

 

Uppdaterad: 2017-05-15
Lars Abrahamsson, Folkhälsa och sjukvård, Verksamhetsnära funktion